Etui na rachunki, płatniki kelnerskie – do czego służy płatnik kelnerski?

Płatnik kelnerski to ważny element każdego lokalu gastronomicznego i hotelu. Służy do odbierania zapłaty za posiłek klienta. W środek wkłada się paragon, zapłatę i ewentualnie napiwek dla kelnera. Kilka wariantów stylistycznych daje nam możliwość dopasowania danego modelu do rodzaju lokalu oraz modelu karty menu. Występują w różnych formach – klasycznej książeczki, tablicy z klipsem lub mini tacki. Zaprojektowane tak, by dawać wygodę i komfort użytkowania. Formą pobierania opłaty może być również szkatułka lub płatnik kelnerski w formie sześciokąta, które również znajdziesz w naszej ofercie.

Jaki płatnik kelnerski wybrać.

Produkty zostały wykonane z różnego rodzaju materiałów. Klasyczne płatniki w formie książeczki posiadają materiał skóropodobny w stonowanym ciemnym odcieniu. W zależności od modelu posiadają wzmocnienia jako metalowe ochraniacze na krawędzie w kolorze złotym lub dodatkowy szew. Wewnątrz takich etui na rachunki znajdują się zakładki oraz kieszonka, w które wkłada się paragon oraz pieniądze. Następnym modelem płatników podkładki drewniane z klipsem oraz stalowe mini tace w różnych formach. Na każdym płatniku znajduje się bezpieczny klips, pod który wsuwamy rachunek i kartę. Naszą propozycją mniej klasycznej formy pobierania opłaty jest drewniana zamykana szkatułka lub płatnik kelnerski w formie sześciokąta, z wydrążonymi otworami na paragon oraz zapłatę. Solidne materiały zapewniają użytkowanie przez długi czas.

Nowoczesne płatniki kelnerskie

W zależności od rodzaju lokalu gastronomicznego płatniki kelnerskie od marki Securit są w stanie dostosować się do każdego rodzaju i wystroju wnętrza. Możesz je dopasować do danego modelu kart menu – na przykład kolekcje Classic, Trendy i Basic posiadają płatniki zaprojektowane specjalnie pod daną kolekcję. Będzie to dobre rozwiązanie dla eleganckich restauracji. Jeżeli natomiast wolisz coś bardziej oryginalnego i różniącego się od reszty, płatniki w formie podkładki, bryły czy szkatułki z pewnością przykują uwagę Twoich klientów. Sprawdzą się w przytulnych, mniej dystyngowanych wnętrzach, w których będą one dodatkową formą wystroju.