Pokój ucznia - jak go urządzić?

Przed rozpoczęciem roku szkolnego wielu rodziców podejmuje wyzwanie odświeżenia bądź remontu pokoju młodego człowieka. Wyposażenie pokoju ucznia to bardzo istotna kwestia. Potrzeby dziecka, jego zainteresowania zmieniają się  z wiekiem, co przekłada się na wystrój wnętrza. Inne potrzeby będzie miał uczeń pierwszej klasy aniżeli nastolatek. Niemniej jednak przestrzeń do nauki powinna zapewniać komfort oraz sprzyjać koncentracji bez względu na wiek. 

Jak urządzić pokój dla ucznia? 

Podstawową zasadą jest dostosowanie wyposażenia do wzrostu, wieku dziecka. Jest to ważne dla naszego zdrowia. Odpowiednia wysokość biurka oraz wielkość krzesła to zdrowy kręgosłup. Niejednokrotnie ogranicza nas przestrzeń, pokoje dzieci są zwykle niewielkie, dlatego tak istotne jest, aby wykorzystać każdy metr jak najbardziej praktycznie. Popularne są łóżka piętrowe bądź modele dwa w jednym z rozsuwanym dołem. W pokoju nie może zabraknąć pojemnej szafy oraz półeczek na książki i drobiazgi. Nad biurkiem egzamin zda tablica korkowa. Dzieci chętnie przypinają na niej różne informacje typu plan lekcji czy ulubione zdjęcia. Osoby ceniące nowoczesne rozwiązania mogą wybrać tabliczki kredowe, do których dedykowany jest specjalny marker kredowy. Różnego rodzaju tabliczki na ścianę to nie tylko dekoracja, możemy je wykorzystywać także do nauki i zabawy. Dekoracja ścian to istotny element wystroju, pamiętajmy, aby poszczególne elementy współgrały ze sobą kolorystycznie i tworzyły spójną całość.

Praktyczny wystrój wnętrza to nie wszystko.

Nie należy jednak zapominać o stylu, charakterze wnętrza. Możemy wybrać subtelny, minimalistyczny styl skandynawski bądź romantyczne wnętrze vintage lub wyszukany loft. Kolorystyka jest kwestią indywidualną, warto wziąć pod uwagę zdanie naszego dziecka. Wspólne tworzenie to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim budowanie więzi. Jeżeli dziecku trudno jest się zdecydować, wybierzmy razem dodatki do pokoju dziecięcego. Wystrój wnętrza powinien odzwierciedlać nasze zainteresowania, pasje. Inspirujące pomysły na wykończenie pokoju dla dziecka z powodzeniem znajdziemy w sieci. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.