Skąd wzięła się popularność tablic kredowych?

Tablica kredowa we wnętrzach

Zastanawialiście się kiedyś skąd wzięła się popularność tablic kredowych? Osobom starszym tablica kredowa kojarzy się w dużej mierze ze stresem przed tablicą szkolną. Dzisiejsze kredowe tablice to zupełnie coś innego. Lubimy zmiany, tablica kredowa umożliwia nam je nieustannie. Ogranicza nas jedynie fantazja. Tablica kredowa biała w ramie pięknie komponuje się na ścianie pełnej zdjęć bądź galerii obrazów. Możemy na niej zapisać ulubiony cytat, myśl przewodnią bądź namalować grafikę. Jeżeli nie umiemy rysować, możemy skorzystać z gotowych szablonów. Pamiętajmy jednak aby używać markery kredowe dedykowane do tablic. Tradycyjna kreda może uszkodzić strukturę tabliczki. Pisaki kredowe dostępne są w różnych grubościach oraz kolorach. Z ich pomocą stworzymy piękne formy.

Tablica kredowa w kuchni

Tabliczki kredowe wiszące polecane są także do kuchni. Możemy na nich zapisać przepis lub zrobić listę zakupów. Jeżeli nie mamy wolnej przestrzeni na ścianie, idealnym rozwiązaniem będą tabliczki stołowe w tradycyjnej formie bądź o kształtach nawiązujących do jedzenia np. tabliczka talerz, tabliczka wino itp. Tablica kredowa to też świetny pomysł na podawanie codziennego menu. Zaskoczmy naszych domowników. Przyciągnijmy ich uwagę, uśmiech gwarantowany.

Tablica kredowa dla dziecka

W pokoju dziecięcym tablica kredowa sprawdza się jako płaszczyzna do zabawy oraz tworzenia. Nawet jeżeli coś się nie uda, zawsze możemy to poprawić. Na tablicy możemy zamieszczać rysunki, napisy nawiązujące do zainteresowań naszych dzieci. W dzień urodzin zaskoczmy malucha życzeniami na tablicy, które zobaczy zaraz po przebudzeniu. Nauka języka? Trudnych wzorów, teorii. Nic prostszego spisujmy słówka na tablicy. Dziecko parząc wielokrotnie na tablicę, z łatwością przyswoi wiedzę

Tablica kredowa w przedpokoju

Tablica to idealna przypominajka, zapisujmy na niej ważne wydarzenia, daty itp. Możemy ją także podzielić pionowymi liniami i stworzyć kalendarz tygodniowy z podziałem na domowników. Na tablicach wiele osób zapisuje zasady panujące w danym domu. Jeżeli ktoś zapomina o swoich obowiązkach, warto mieć ich listę. Tablice kredowe mają w zestawie także praktyczne magnesy, z których pomocą możemy przyczepiać różne rzeczy. Tym samym nasza tablica staję się wielowymiarowa.

Jedna tablica wiele rozwiązań. Sam zdecyduj, co zrobisz ze swoją tablicą.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.